Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Závodní sezóna 2018:

19. - 22.7.2018 - MČR spřežení 2018 - Semice - 4. místo

Ve dnech 19. – 22.7. se v Semicích konalo MČR spřežení. Jelikož jsme se v letošním roce neúčastnili žádných závodů se čtyřspřežím, bylo jasné, že se postavíme na start v kategorii dvojspřeží. Do poslední chvíle jsme však nevěděli, jaké bude složení spřežení. Bohužel zdravotní problémy klisny Rony stále přetrvávají, a tak musela zůstat doma. Nakonec jsme tedy startovali ve stejném složení jako při posledních závodech v Pardubicích.
Do páteční drezúry jsme tak zapřáhli Romea společně s frískou kobylou Manon. Pro spřežení to byl po premiérovém startu v Pardubicích a pro Manon druhý start na oficiálních závodech. Výsledek 62,24 tr.b. nepatřil k nejlepším (7. místo), ale byl to výsledek, se kterým jsme víceméně byli spokojeni a který jsme očekávali.
Do sobotního maratonu jsme vyměnili složení koní a na start terénní zkoušky jsme zapřáhli Romea a Clipa. I pro „kluky“ to byl teprve druhý společný start. Na trati bylo připraveno dohromady sedm maratonových překážek. V některých se nám dařilo velmi dobře (jednu z překážek jsme vyhráli), naopak v některých se projevila nesehranost a „nevyježděnost“ tohoto spřežení. V maratonu jsme si tak doběhli pro 4. místo, které pro nás bylo menším zklamáním.
Po dvou závodních dnech jsme do závěrečného parkuru nastupovali z průběžného 4. místa a do kočáru zapřáhli stejně jako v sobotu Romea a Clipa. Při závěrečné překážkové jízdě se však zřejmě projevilo, že toto spřežení spolu startovalo v parkuru poprvé. Během jízdy mezi kužely jsme shodili 6 míčků a lehce překročili časový limit, šance na lepší konečné umístění tak byly ztraceny a my si z MČR 2018 v kategorii dvojspřeží přivezli bramborovou medaili.

37559707_2122523581104798_3448171080064172032_n.jpg

7. - 8.7.2018 - CAI 2* Pardubice - 2. místo

Ve dnech 7. – 8.7. se konaly závody CAI 2* v Pardubicích. Původně jsme na tyto závody chtěli vyrazit se čtyřspřežím, bohužel zdravotní problémy klisny Rony nám to nedovolily. Nakonec jsme se tedy účastnili soutěže dvojspřeží a do Pardubic přivezli tři koně - Romeo, Clip a Manon.
Jednalo se o dvoudenní závody, a tak se v sobotu konala drezúrní zkouška, po které se následně startovalo i do připravené překážkové jízdy mezi kužely. Pro tento závodní den jsme do kočáru zapřáhli valacha Romea a frískou klisnu Manon. Pro spřežení to byl premiérový start v takovém složení a pro klisnu Manon vůbec první start na oficiálních závodech CAI. S výsledkem 56,95 tr.b. jsme v drezúře obsadili 3. místo s minimální ztrátou na místo druhé. Pořadatelé v Pardubicích připravili poměrně náročný parkur, což se podepsalo na našem výsledku 22,81 tr.b., který však stačil také na 3.místo.
Do nedělního maratonu jsme změnili složení spřežení a zapřáhli Clipa a Romea. Pro Romea to byl první maraton ve dvojspřeží. Jelikož se jednalo pouze o dvouhvězdičkové závody, na trati na nás čekalo pouze pět překážek. Dvě z pěti překážek se nám podařilo vyhrát, v těch ostatních se nám však tolik nedařilo a na jedné jsme dokonce shodili míček, což bylo ve výsledku penalizováno 2 trestnými body. I přesto jsme v maratonu vybojovali pěkné druhé místo.
Po sečtení výsledků jsme obsadili 2. místo. Výsledek splnil naše očekávání a my odjížděli ze závodů v Pardubicích spokojeni.

36843258_2102416383115518_4683065445719212032_n--1-.jpg

 

9. - 10.6. 2018 - CAI 2* - Mimoň - 2. místo

Druhý červnový víkend jsme vyrazili závodit do Mimoně, kde se konaly dvoudenní dvouhvězdičkové závody. Po dlouhém rozhodování jsme se postavili na start v soutěži dvojspřeží a to ve stejném složení spřežení  - Rony a Clip.
Drezúrní zkoušku se nám povedlo zajet vcelku slušnou, velkým zlepšením celé úlohy bylo couvání a s výsledkem 58,82 tr.b. jsme tak obsadili druhé místo. Hned po drezúře jsme odstartovali do překážkové jízdy, ve které přišla pouze jedna chyba na překážkách a minimální překročení časového limitu, s 3,93 tr.b. jsme i v parkuru obsadili druhé místo. 
Do nedělního maratonu jsme nastupovali s ambicemi na nejlepší umístění. Na spřežení čekalo pouze pět poměrně jednoduchých překážek. I přestože jsme vyhráli jen dvě z pěti překážek, stačilo to na konečné první místo v maratonu a my tak byli s tímto krásným výsledkem velmi spokojeni.  Skvělý výsledek maratonu však v konečném součtu nepomohl a my si z Mimoně odvezli druhé místo.

can-mimon-2018-nedele-27994.jpg

4.5. - 6.5. 2018 - XVI. Jarní závody spřežení v Semicích - 3. místo 

Na v pořadí druhé závody letošní sezóny jsme vyrazili do nedalekých Semic, kde se konaly tradiční jarní závody spřežení. Kvůli zdravotním komplikacím jednoho z koní, jsme se nakonec rozhodly účasnit se soutěže dvojspřeží a do kočáru zapřáhli Rony a Clipa.
Páteční drezúru se nám podařilo zajet za 69,14 tr.bodů. Tento výsledek stačil pouze na třetí místo a my tak nebyly s výsledkem úplně spokojeni. Stále je potřeba na drezúře do budoucna více zapracovat.

V sobotním maratonu čekalo dohromady 7 maratonových překážek, z toho jedna vodní překážka. I v sobotním maratonu jsme nakonec obsadili třetí místo. Časy ve čtyrech překážek byly víceméně shodné s nejlepšími, ostatní tři překážky se však nepovedly podle představ, čemuž odpovídalo i konečné umístění. Ani po dvou dnech však nebylo nic ztraceno a šance obsadit první místo v konečném pořadí tu stále byla.
Avšak i v nedělním parkuru na nás "zbylo" třetí místo. Během jízdy mezi kužely jsme shodily dva balónky a připsali si k tomu 4,03 trestného bodu ze překročení času.


552018-semice-maraton-26682.jpg

 

17.4. - 21.4. 2018 - Rudolfův pohár 2017 Kladruby nad Labem - 23. místo

Letošní sezónu jsme se rozhodli zahájit účastí na Mezinárodních závodech CAI3* v Kladrubech nad Labem. Na start jsme se ve složení koní Clip a Rony postavili do soutěže dvojspřeží.
Úvodní drezúra s výsledkem 70,50 tr.b. pro nás znamenala až 23. místo ve výsledkové listině. Přestože se nám drezúru povedlo zajet vcelku slušně, celkový výsledek ovlivnilo hlavně couvání, které bylo ohodnoceno jako neprovedený cvik.
Největší ambice na dobré umístění ve velmi dobré zahraniční konkurenci, která se zde sjela, jsme vkládali do sobotního maratonu, kde na každého čekalo 7 technicky náročných překážek. Bohužel se nám už 
od první překážky maratonu nedařilo, když při nárazu do překážky došlo k závadě na postroji a od té doby v každé ze 6-ti překážek vypadl postraněk. A k tomu všemu přišel na vodní překážce omyl, který byl penalizován 20 trestnými body. Šance na dobré umístění tak byly pryč.
V nedělním parkuru jsme tak neměli co ztratit. Parkur v Kladrubech byl postaven opravdu technicky, čemuž odpovídal i náš výsledek 31,21 tr. bodů (7 chyb na překážkách + penalizace za překročení času). Tento výsledek stačil na 17. místo.
Kladruby tak nepatřily
mezi ty povedené závody, již od začátku přišlo mnoho zásadních chyb, které se podepsaly na konečném výsledku. 
Již za 14 dní se konají závody v Semicích, kde se s největší pravděpodobností postavíme na start také pouze s dvojspřežím -  Clip a Rony.

 

31206298_2002975293059628_1741845578516934793_n.jpg

 

Halová sezóna 2018

25.3. 2018 - Finále halového poháru 2018 - Lysá nad Labem

Z důvodu velmi nepříznivého počasí jsme původně plánovaný start na halových závodech v Královicích vzdali a vyrazili bojovat o příčky nejvyšší s našim dvojspřežím Rony a Clip až do Lysé nad Labem, kde se konalo velké finále celého halové poháru ČJF 2018.
Na start se v Lysé postavilo dohromady 17 dvojspřeží. Pro nás bohužel finále opět s chybami a to v obou kolech na stejných překážkách. Přestože časy obou kol patřily k nejrychlejším vůbec, celková penalizace 20-ti vteřin nás posunula až na 5.místo.
Finále v Lysé nad Labem tak ukončilo halovou sezónu a již se těšíme na sezónu venkovní, kterou odstartujeme účastí na Mezinárodních závodech v Kladrubech na Labem.

img_6171--1-.jpg

10.2. 2018 - II. kolo Zimního poháru České jezdecké federace - Slatiňany

Druhé kolo Zimního poháru spřežení se konalo krátce po kole prvním v sobotu 10.2. ve Slatiňanech. Na start v kategorii dvojspřeží se nakonec postavilo dohromady 13 spřežení. Naše spřežení nastoupilo již v tradičním složení pro halové závody - Rony a Clip.
Po prvním kole závodu jsme se s velmi dobrým časem, ale po přičtení 5ti trestných vteřin za chybu na překážkách pohybovali okolo průběžného pátého místa. Do druhého kolo jsme se tak rozhodli zvolit variantu jízdy "hop nebo trop",  která nám však nevyšla. Přestože jsme zajeli i druhé kolo velmi rychle, konečné čtyři chyby na překážkách a dohromady tedy 20 trestných vteřin navíc nás v konečném součtu posunulo až na 7. místo, což rozhodně neodpovídalo našim ambicím umístit se co možná nejlépe a my odjížděli ze Slatiňan velmi zklamaní. 

img_2687.jpg

 

27.1. 2018 - I. kolo Zimního poháru České jezdecké federace - Hradišťko

Poslední lednový víkend, konkrétněji v sobotu 27.1. se v Hradišťku u Sadské konaly první halové závody sezóny 2018, které byly současně vypsány jako první kolo Zimního halového poháru ČJF 2018. My se tento rok stejně jako v letech předcházejících rozhodli pro účast v soutěži dvojspřeží a to ve složení Rony a Clip.
V sobotu se na start právě v kategorii dvojspřeží postavilo nakonec 13 spřežení. To naše si po sečtení časů obou kol a přičtení penalizace za shozené míčky umístilo až na 5. místě. Časy obou kol sice patřily k těm nejrychlejším, bohužel však dohromady pět shozených míčků nás posunulo z předních příček na konečné 5. místo, se kterým jsme nebyli spokojeni, a proto se budeme snažit do dalších kol těmto chybám vyvarovat.
II. kolo Zimního poháru se koná již 10.2. ve Slatiňanech.

34951-img.jpg

Závodní sezóna 2017:

13. - 17.9. 2017 - Mistrovství ČR v Pardubicích - neodstartováno

Na úplný závěr hlavní sezóny se v půlce září konalo MČR v nedalekých Pardubicích. Během sezóny 2017 se nám podařilo získat kvalifikaci jak pro start v soutěži čtyřspřeží, tak pro start v soutěži dvojspřeží. Naší hlavní disciplínou je však stále soutěž čtyřspřeží, do které jsme chtěli nastoupit v typickém složení pro letošní sezónu - Clip, Nick, Rony a Romeo.
Mistrovství začínalo již ve čtvrtek kondičními zkouškami, které však pro náš klub bohužel nedopadly dobře. Nejstarší člen čtyřspřeží Nick byl pro kulhání na zadní levou nohu vyloučen. Na závody vozíme vždy pouze čtyři koně, a tak jsme byli nuceni z kategorie čtyřspřeží odstoupit. Jelikož jsme však měli splněnou kvalifikaci i pro start v soutěži dvojspřeží, požádali jsme sbor rozhodčích o výjimku, zda je možné startovat tedy alespoň v této kategorii. Rozhodčí naší žádosti vyhověli a my tak byli rádi, že se můžeme účastnit soutěže dvojspřeží.
Bohužel naše radost netrvala dlouho. V pátek dopoledne nám bylo po podání protestu jednoho z vozatajců nakonec oznámeno, že start v soutěži dvojspřeží není možný a to z toho důvodu, že jsme na samotném začátku závodu nastupovali (byli přihlášeni) do soutěže čtyřspřeží. Po několika letech tak náš klub neměl zastoupení ani v jedné z kategorií při MČR spřežení.

 

21558866_10215365521797029_5205584043888425371_n.jpg

 

25. - 27.8. 2017 - Zlatá podkova Humpolec - 3. místo

Poslední srpnový víkend jsme se již tradičně účastnili 52. ročníku Zlaté podkovy v Humpolci. Soutěžili jsme v kategorii čtyřspřeží a do kočáru jsme zapřáhli Nicka, Clipa, Rony a Romea. 
Páteční drezúru se nám podařilo zajet vcelku slušně. Během úlohy však přišlo pár větších chyb, které se podepsali na konečném bodovém ohodnocení 58,91 tr.b., které nám stačilo pouze na 4. místo. 
Do sobotního maratonu jsme nastupovali s mírnými obavami, jelikož ten poslední v Pardubicích se nám nepodařilo zajet podle představ. Ten humpolecký se nám však naopak povedlo zajet výborně. Ze sedmi překážek jsme tři překážky vyhráli a v dalších třech jsme dosáhli druhého nejlepšího času. Celkově jsme tak v sobotním maratonu skončili o pouhých 0,56 bodů druzí a byli s výsledkem maximálně spokojeni. Celý tým samozřejmě včetně koní fungoval výborně.
A tak jsme do poslední části závodu, do nedělního parkuru nastupovali z průběžného třetího místa s minimální ztrátou na místo druhé. Připravený parkur byl velmi technicky náročný, což se bohužel podepsalo na našem výsledku. S konečným výsledkem 19,55 tr.b. (tři shozené balónky + penalizace za překročený čas) jsme se tak v neděli umístili až na 5. místě. 
V konečném součtu trestných bodů za všechny tři dny jsme se s 186,22 tr. body umístili na pěkném 3. místě a odjížděli z Humpolce spokojeni.

2682017-finale-zlata-podkova-maraton-21792.jpg

 

4.8. 2017 - Finále Wetbloc cup 2017 Němčice - 4. místo

V Němčicích u Kolína se v sobotu 4.8. konalo finále seriálu závodů Wetbloc cup 2017, které jsou u nás novinkou. V jednom soutěžním dnu má každé spřežení možnost projet připravenou trasou hned třikrát a ze tří kol se sčítají dva nejrychlejší časy. Po sečtení časů následně tři nejrychlejší spřežení soutěží ve finále, které se začínám s "čistým štítem" a vyhrát tak může kdokoliv z této finálové trojice a za umístění sbírá body do konečného pořadí seriálu, který má dohromady tři kola.
Druhého kola seriálu jsme se bohužel účastnit nemohli a tak jsme vyrazili až na to finálové, při kterém se za umístění rozdával dvojnásobný počet bodů a šanci vyhrát celý seriál mělo i naše spřežení. Bohužel se nám v Němčicích při třetím kole vůbec nedařilo a nepostoupili jsme ani do finálové trojice, což nás z boje o celkového vítěze seriálu samozřejmě vyřadilo.

582017-wetbloc-cup-finale-21277.jpg

 

8. - 9.7. 2017 - Závody spřežení Pardubice - soutěž čtyřspřeží - 1. místo

Víkend po účasti na mezinárodních závodech v Nebanicích jsme vyrazili na závody do nedalekých Pardubic, kde se již tradičně konají Závody spřežení - kvalifikace na Zlatou podkovu - Cena hejtmana Pardubického kraje. Pro změnu jsme na tyto závody vyrazili se čtyřspřežím ve složení Rony, Romeo, Clip a Nick.
V sobotu byla na programu drezúra a následně vozatajský parkur. Přestože v drezúře přišlo pár větších chyb, s bodovým ohodnocením 60,68 tr.b. jsme byli vcelku spokojeni. Připravený vozatajský parkur byl technicky velmi náročný. S konečným počtem 21,22 tr.b. (4 chyby na překážkách + trestné body za překročený časový limit) jsme sobotní parkur stejně jako drezúru vyhráli a po prvním závodním dni získali náskok zhruba 40-ti bodů před zbytkem startovního pole.
Do nedělního maratonu jsme tak nastupovali s naprostým klidem, jelikož nám stačilo bez velkého zaváhání projet všechny překážky "na pohodu". Připraveno bylo dohromady 5 maratonových překážek. Přestože se nám podařilo tři z těchto překážek vyhrát, v maratonu jsme skončili o 0,57 bodu druzí.
V konečném součtu bodů jsme tak v soutěži čtyřspřeží při Ceně hejtmana Pardubického kraje 2017 nemohli obsadit jiné než první místo. 

972017-kvalifikace-zp-pardubice-20605.jpg


 

28.6. - 2.7. 2017 - Mezinárodní závody CAI3* Nebanice - soutěž dvojspřeží - 9. místo

Na druhé a zároveň poslední mezinárodní závody sezóny 2017 jsme se vydali tradičně do pro nás vzdálených Nebanic. Stejně jako v Kladrubech jsme se účastnili soutěže dvojspřeží a to ve složení Clip a Rony.
Páteční drezúra se nám bohužel opět nepovedla podle představ, opět bylo zásadní a největší chybou couvání, které bylo tentokrát hodnoceno jako neprovedený cvik, u některých rozhodčích dokonce jako neposlušnost. To se také podepsalo na bodovém hodnocení - 70,32 tr.b., které stačilo pouze na 18. místo. O to více nadějí jsme vkládali do sobotního maratonu a věřili jsme, že se nám bude dařit lépe.
Sobotní maraton se skládal z osmi technicky náročných překážek. První tři překážky nám bohužel s přihlédnutím ke kluzkému povrchu po intenzivní dešťové přeháňce nevyšly tak, jak jsme chtěli. Ty následující se však podařilo zajet velmi dobře a my se nakonec v sobotním maratonu umístili na pěkném 3. místě. S tímto výsledkem jsme byli v mezinárodní konkurenci spokojeni a po dvou dnech jsme se pohybovali na průběžném 7. místě.
Nedělní parkur byl dle očekávání velmi technicky náročný. Náročnost parkuru se projevila i na našem výsledku, kdy dohromady 5 chyb na překážkách penalizovaných 15 tr.b. spolu s 1,2 tr. b. za čas pro nás znamenalo 10. místo v parkuru.
V konečném hodnocení jsme si z Nebanice odvezli pro nás velmi slušné 9. místo, se kterým jsme byli spokojeni. Chybám, kterých jsme se při závodech dopustily se dalo víceméně předejít, ale takový už je vozatajský sport. 

172017-nebanice-maraton-20937.jpg

 

10.6. - 11.6. 2017 - Závody spřežení v Mimoni - soutěž dvojspřeží - 2.místo

Druhý červnový víkend jsme se účastnili dalších závodů spřežení v nedaleké Mimoni. Původně jsme měli v plánu vyrazit závodit se čtyřspřežím, ale jelikož se do závodu žádné jiné spřežení nepřihlásilo, rozhodli jsme se startovat v soutěži dvojspřeží ve složení Clip a Rony. Závody byly pouze dvoudenní, kdy v sobotu se jela drezúra a následně překážková jízda a v neděli maraton.
Drezurní úlohu se nám v sobotu nepodařilo zajet podle představ, přišly chyby, které se podepsaly na konečném výsledku 62,85 tr.b. V následném parkuru přišla sice pouze jedna chyba na překážkách penalizována 3 tr.b., bohužel jsme zvolili pomalejší tempo a připsali si 8,11 tr.b. za čas. Po sečtení těchto dvou výsledků jsme do maratonu nastupovali z průběžného třetího místa.
V neděli nás potom čekal právě maraton, ve kterém jsme si však věřili nejvíce ze všech tří částí soutěže. Připraveno bylo celkem 5 překážek a nám se podařilo tři z těchto pěti překážek vyhrát a dojet si tak pro první místo v nedělním maratonu. 
V konečném hodnocení jsme se zásluhou skvěle odjetého maratonu posunuli na pěkné 2. místo.

dsc_0379.jpg

 

5.5. - 7.5. 2017 - XV. Jarní závody spřežení v Semicích - 1. místo

Na další závody sezóny 2017 jsme se vydali do nedalekým Semic, kde se konal již XV. ročník vozatajských závodů. Poprvé jsme v této sezóně soutěžili v kategorii čtyřspřeží a to ve složení Rony, Romeo, Nick a Clip. 
Do pátečních drezúr jsme nastupovali s mírnými obavami, jelikož na trénink se čtyřspřežím nebyl přes zimu skoro čas a také povrch v obdélníku byl v Semicích dost podmáčený a hluboký. Bodové hodnocení 70,67 tr.b. tak odpovídalo zajeté drezúře a překvapením bylo, že tento bodový zisk stačil na první místo.
V sobotním maratonu bylo připraveno 7 překážek. Tři z těchto překážek se nám podařilo zajet výborně, v těch ostatních přišly určité problémy a zaváhání, které se podepsaly na konečném druhém místě, avšak pouze o 2,4 bodů za místem prvním. 
O konečném pořadí se tak rozhodovalo až v nedělním parkuru. Nám se překážkovou jízdu povedlo zajet nejlépe ze všech. Během jízdy jsme shodili pouze jeden balónek a mírně překročili stanovený čas, penalizovaný 1,33 tr.b. Vítězný parkur nám tak pomohl k celkovému vítězství v soutěži čtyřspřeží při XV. Jarních závodech spřežení 2017.

 

img_0996.jpg

 

29.4. 2017 - Wetbloc cup 2017 Němčice - 1. místo, 3. místo

V Němčicích u Kolína se v sobotu 29.4. konalo 1. kolo seriálu závodů Wetbloc cup 2017, které jsou u nás novinkou. V jednom soutěžním dnu má každé spřežení možnost projet připravenou trasou hned třikrát a ze tří kol se sčítají dva nejrychlejší časy. Po sečtení časů následně tři nejrychlejší spřežení soutěží ve finále, které se začínám s "čistým štítem" a vyhrát tak může kdokoliv z této finálové trojice.
Nám se v Němčicích opravdu dařilo a to hlavně v soutěži dvojspřeží, kdy jsme zapřáhli Clipa a Rony. V prvním kole náš čas nepatřil k nejrychlejším (přičítali jsme 5 vteřin za shozený míček), druhé kolo však bylo o poznání lepší (o 20 vteřin rychlejší čas), ve třetím kole se nám nedařilo vůbec a pro závadu na postroji jsme z kola byli vyloučeni. I tak však první dva časy stačili na postup do finále, ve kterém jsme vybojovali skvělé 1. místo.
Soutěže jednospřeží se pak s Nickem účastnila i Petra, která zajela velmi dobře druhé kolo a i ta se dostala do finálové trojice. Finalová jízda se však bohužel nepovedla podle představ, ale i tak Petra obsadila pěkné 3. místo. 

 

img_1364.jpg

 

19.4. - 23.4. 2017 - Rudolfův pohár 2017 Kladruby nad Labem - 26. místo

Hlavní závodní sezónu jsme se rozhodli zahájit účastí na Rudolfově poháru 2017 v Kladrubech nad Labem. Postavili jsme se na start s párou Rony a Clip a účastnili se soutěže dvojspřeží. 
Páteční drezúra se nám nepovedla podle představ a 69,32 tr. bodů pro nás znamenalo až 30. místo, se kterým jsme nebyli vůbec spokojeni. Velkou chybou celé úlohy bylo couvání, což se bohužel projevilo na konečném bodovém hodnocení.
Do sobotního maratonu jsme nastupovali s ambicemi největšími, na druhou stranu také s vědomím, že pro Clipa to bude první maraton v soutěži dvojspřeží. Průběh maratonu byl dobrý, bohužel však přišlo zaváhání na překážce č. 6, kdy jsme shodili míček, získali 2 tr.b. navíc a nakonec jsme v maratonu obsadili až 16. místo.
Nedělní parkur byl technicky náročný, celkově jsme za dva shozené míčky a čas připsali 20,21 tr. bodů. Průběh závodů víceméně nesplnil naše očekávání, kdy chyb přišlo během závodu bohužel více a my obsadili v konečném pořadí až 26. místo. 
 
18118751_1596880383669123_6951071062575043030_n.jpg
 
Halová sezóna 2017

Lysá nad Labem - finále Zimního poháru ČJF - 26.3. 2017

Finále Zimního poháru České jezdecké federace se konalo v neděli 26.3. a to v rámci Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem. My jsme se opět účastnili soutěže dvojspřeží a do kočáru zapřáhli Rony a Clipa. Finále pro nás bylo velmi úspěšné. První kolo jsme zajeli ve slušném čase a po přičtení 5 vteřin za shozený míček s časem 59,66 tr.b. jsme do druhého kola nastupovali ze 4. místa. Druhé kolo jsme však zajeli čistě a ve skvělém čase 53,49 tr.b. a po sečtení obou časů jsme celkově obsadili 1.místo s náskokem zhruba třech vteřin před ostatními. Halová sezóna je tak za námi a již za měsíc začíná ta venkovní, kterou zahájíme účastí na mezinárodních závodech v Kladrubech nad Labem.

 

2632017-sprezeni-lysa-nad-labem-17689.jpg

 

Zduchovice - 12.3.2017

Další kolo Zimního jezdeckého poháru ČJF 2017 se konalo v neděli 12.3. ve Zduchovicích a my se na start postavili s párou koní Rony a Clip. Ve třetím kole poháru se nám poměrně dařilo. I když čas prvního kola byl druhý nejrychlejší, po přičtení pěti vteřin za shozený prvek jsme do druhého kola nastupovali z průběžného pátého místa. Druhé kolo jsme pak zajeli čistě a v dobrém čase a my se tak po sečtení časů za obě kola umístili na konečném 4. místě. Halová sezóna se však pomalu blíží ke konci a nás tak čeká již pouze finále Zimního poháru ČJF, které se koná už v neděli 26.3. v Lysé nad Labem.

 

img_0344.jpg

 

Slatiňany - 11.2.2017

Druhé kolo Zimního jezdeckého poháru ČJF 2017 se konalo v sobotu 11.2. v nedalekých Slatiňanech a my startovali v kategorii dvojspřeží a opět sepřáhli Rony a Clipa.  Bohužel však ani v tomto druhém kole poháru se nám nedařilo.I když jsme po prvním kole pohybovali s časem okolo 65 vteřin a bez shozených míčku průběžně okolo 7. místa a nebyli tak daleko od nejlepších,druhé kolo jsme zajeli podstatně hůře a připsali si 10 vteřin za dva shozené míčky, což nás samozřejmě z boje o přední příčky vyřadilo a my opět skončili na nejspíše osudném 10. místě. A tak se s největší pravděpodobností vydáme pokusit spravit chuť na 4. kolo Zimního poháru ČJF, které se koná 10.3. ve Zduchovicích.

 

1122017-sprezeni-slatinany-16576.jpg

 

Hradišťko u Sadské - 28.1.2017

V sobotu 28.1. jsme vyrazili na první halové závody, které byly zároveň 1. kolem Zimního Jezdeckého seriálu Jump and Drive Winter Tour 2017, do Hradišťka u Sadské. Startovali jsme v kategorii dvojspřeží a po dlouhém váhání jsme zapřáhli Clipa a Rony. Pro Clipa to byla premiérová jízda na halových závodech, kterou zvládl velmi dobře. Celkově se na start v této kategorii postavilo 15 spřežení. Prvním kolem jsme projeli s časem okolo 92 sekund, avšak 3 shozené míčky, které přičítaly 15 vteřin navíc, nás posouvaly ve výsledcích dozadu. Druhé kolo bylo o něco rychlejší, což se ukázalo nejen u našeho spřežení a tak celkový čas, navíc s další penalizací za tři shozené míčky i v kole druhém, nás zařadil na celkové 10. místo. Za chyby na překážkách však mohl převážně náš kočár, který na tomto povrchu lítal ze strany na stranu a míčky shazoval. Do dalšího kola Zimního Jezdeckého seriálu spřežení, které se koná již 11.2. ve Slatiňanech, se budeme snažit provést určitě změny a bojovat o lepší umístění.

 

2812017-sprezeni-hradistko-16038.jpg

 

PF 2017

_pf-jk-robousy.jpg

 

 

Během podzimních měsíců...

A poslední akcí letošního roku, které jsme se rozhodli zúčastnit, byla Hubertova jízda Městské policie Pardubice, která se konala 12.11. na Dostihovém závodišti.

img_7656.jpg

Již tradičně jsme pak druhý říjnový víkend strávili v prostorách Dostihového závodiště v Pardubicích, kde se konala 126. Velká pardubická. Ve čtvrtek jsme se účastnili průvodu městem, který byl pozvánkou na Velkou pardubickou a celý víkend pak naše spřežení vozilo po závodišti významné osobnosti.

facebook_1478859304719.jpg

 

První říjnový víkend jsme pak v rámci tréninku vyrazili na Hubertovu jízdu do Boharyně, kdy jsme do kočáru zapřáhli Rony a Clipa.

dsc_0913.jpg

 

Na závěr letošní sezóny jsme letos vyrazili 28.9.pouze na Hobby závody na Kvíčalu, odkud jsme si přivezli 1. místo v kategorii dvojspřeží a 2. a 3. místo v kategorii jednospřeží.  

 

Ještě než skončila závodní sezóna, účastnili jsme se se čtyřspřežím mezinárodní výstavy Koně v akci 2016 s podtitulem "Kůň a sport".

unnamed.jpg


Závodní sezóna 2016:

22.9. - 25.9.2016 - MČR 2016 v Heřmanově Městci (5.místo)

Závěrem sezóny se poslední zářijový víkend konalo Mistrovství ČR v Heřmanově Městci. My jsme vyrazili soutěžit o příčky nejvyšší s novým složením našeho spřežení, s novým valachem Clipem, který byl na špici společně s valachem Nickem.
Do páteční drezúry jsme nastupovali s vírou, že se vejdeme do bodového hodnocení okolo 60 tr.b. Bohužel však Clip neměl nejspíše svůj den a skoro celou drezúru procválal a vlastně nevnímal, co se se po něm chce. To se projevilo na konečném výsledku 70,67 tr.b., což pro nás znamenalo až 6. místo, tudíž o dost horší umístění, než ve které jsme doufali.
Závody však končí v neděli a tak jsme v sobotním maratonu chtěli zabojovat o lepší umístění. Představy se však rozplynuyly hned po druhé překážce, kdy při výjezdu z překážky si zadní valach Romeo hodil nohu za pobočnici předního Clipa, což znamenalo dlouhé zdržení, kdy bylo potřeba zastavit a problém vyřešit. Celá situace samozřejmě nepříjemně ovlivnila psychiku posádky, což se projevilo v dalších překážkách. Aby toho nebylo málo ve čtvrté překážce  navíc praskla přezka držící pobočnici u postroje. Tyto všechny komplikace a nepříjemnosti znamenaly velkou časovou ztrátu a tak bodové zatížení za pozdní příjezd do cíle úseku B bylo obrovské a my jsme v nedělním maratonu skončili také na 6.místě.
Nedělní parkur byl technicky velmi náročný a to nejen pro nezkušeného Clipa. Parkur se nám podařilo projet s dvěma chybami na překážkách, bohužel však pomalejší tempo znamenalo 17,59 tr.b. za čas, což stačilo na 4. místo. 
V celkovém pořadí jsme se pak při MČR 2016 umístili na 5. místě. S tímto výsledkem určitě nejsme spokojeni. Během všech tří dnů přišlo mnoho problémů a chyb, ze kterých se budeme snažit do příští sezóny poučit a na kterých budeme chtít pracovat.

 

img_0891.jpg

 

19.8. - 21.8.2016 - Zlatá podkova Humpolec 2016 (2.místo)

Již tradičně se vždy předposlední víkend v srpnu koná Zlatá podkova v Humpolci, které se náš klub pravidelně účastní. Tento 51. ročník byl pro nás však od svého počátku "zkušební". Ve středu večer totiž z ničeho nic okulhal Nero, který společně s Nickem závodí na špici našeho spřežení. Hledali jsme tedy na poslední chvíli řešení, abychom mohli v Humpolci závodit a rozhodli jsme se vyzkoušet našeho "nováčka" ve stáji Clipa, který však na špici čtyřspřeží nikdy nebyl. A když se nám ho ve středu v podvečer podařilo naložit do našeho autobusu, kterým na závody vždy přepravujeme alespoň dva koně, bylo rozhodnuto, že vyrazíme s Clipem a ve spřežení ho vyzkoušíme na místě a podle situace se přihlásíme buď do soutěže dvojspřeží nebo čtyřspřeží. Čtvrteční zkouška proběhla bez problémů, Clip se choval při své premiéře velmi dobře a my se tak přihlásili do soutěže čtyřspřeží ve složení Rony, Romeo, Clip a Nick. Cílem bylo v pořádku a bez komplikací dojet všechny disciplíny. Větší cíle jsme si nemohli klást, jelikož všechno bylo pro Clipa nové.
Clip však překvapil už při páteční drezúře, při které se choval opravdu dobře a my zajeli vzhledem ke všem okolnostem poměrně slušnou drezúru, která byla hodnocena 58,91 tr. body a kterou se nám tak podařilo vyhrát.
Do sobotního maratonu jsme však nastupovali s jistým respektem, jelikož jsme nevěděli co od Clipa očekávat, stejně jako on nevěděl, co se chce od něho. První ze sedmi překážek tak proběhla s menšími komplikacemi. Od druhé (vodní) překážky se však začal Clip zlepšovat, začal pomalu chápat, co se děje a i výkon v překážkách se začal zlepšoval. Nakonec se nám i podařilo jednu ze sedmi překážek vyhrát, přestože jsme startovali s tím, že máme na špici nového, nezkušeného koně, který závodí v maratonu poprvé. V maratonu jsme nakonec obsadili místo druhé a byli jsme s jeho průběhem opravdu spokojeni.
I nedělní parkur byl pro Clipa úplnou novinkou a o to větší jsme měli radost, že se nám ho podařilo projet bez shození balónku, avšak s penalizací 18 tr. bodů za čas. Příčinou pomalejšího tempa byl samozřejmě fakt, že to opět byla pro Clipa premiéra, což při jízdě mezi kužely nebylo nic jednoduchého. V parkuru jsme tak obsadili až 4. místo.
Celkově jsme se tak umístili na pěkném druhém místě. Přestože jsme startovali s cílem dojet celý závod v pořádku, menší zklamání z druhého místa přišlo. Na druhou stranu pro náš klub to byly "osudové" závody. Clip se po celou dobu závodů choval nad očekávání dobře a vypadá to, že si po tak krátké chvíli v naší stáji našel své místo ve čtyřspřeží. Do dalšího závodu, kterým bude MČR v Heřmanově Městci tak s největší pravděpodobností nastoupí právě Clip.

 

dsc08707.jpg


 

27.7. - 31.7.2016 - CAIO 4* Nebanice - 19. místo (5.místo v maratonu)

Poslední červencový víkend se konaly v Nebanicích u Chebu tradiční mezinárodní závody spřežení, tentokrát však na úrovni CAIO 4*, tedy nejtěžší a nejprestižnější závody v České republice. Po dlouhém rozhodování jsme se rozhodli účastnit se soutěže dvojspřeží a to ve složení Rony, Clip a Nick. Startovní pole neslo dohromady 30 spřežení v soutěži dvojspřeží.
Do páteční drezúry jsme zapřáhli mladého nezkušeného Clipa s již zkušenější Rony, která však startuje převážně v soutěžích čtyřspřeží. Pro celé spřežení tak byla účast na mezinárodních závodech premiérou. S výsledkem 68,14 tr. bodů jsme tak byli vcelku spokojeni, přestože výsledek stačil pouze na 25. místo.

Do sobotního maratonu jsme však nastupovaly s vyššími ambicemi a vírou poprat se o příčky nejvyšší. Tentokrát jsme k méně zkušené Rony zapřáhli již zkušeného valacha Nicka. V průběhu maratonu nepřišly žádné chyby, žádná zaváhání a perfektní rychlou jízdou jsme vybojovali krásné 5. místo. V takové konkurenci, která se sjela na tyto mezinárodní závody, je takovéto umístění velkým úspěchem pro náš klub. 
Do nedělního parkuru jsme k sobě zapřáhli Rony a Clipa, což byla opět pro oba svěřence premiéra. Na trati jsme nakonec shodili 3 míčky a celkově pomalejší tempo nás stálo další trestné body za čas. V parkuru jsme se tak umístili na 23. místě a celkově jsme obsadili konečné 19. místo.

 

facebook_1470061308643.jpg

 

9.7. - 10.7. 2016 - Závody spřežení Pardubice - Cena hejtmana Pardubického kraje - 1. místo

V horkých letních dnech se konaly druhý víkend v červenci také již tradiční závody spřežení v Pardubicích, které jsou vypisovány jako Cena hejtmana Pardubického kraje. Bohužel účast v soutěži čtyřspřeží byla minimální, kdy do závodu byli nahlášeny pouze dvě čtyřky. Rozhodli jsme se i přesto na závody vyrazit a pojmout to jako trénink do dalších závodů, jelikož pardubické závody patří mezi ty nejlepší u nás. Závody byly letos poprvé pouze dvoudenní a tak se v sobotu jela drezúra a následně parkur. Naše drezúra nepatřila mezi ty nejpovedenější, ale i tak byla hodnocena 60,86 trestnými body a my tak obsadili první místo.
Naopak parkur jsme i přes jako technickou náročnost zvládli dobře, když jsme shodili pouze 2 míčky a byli penalizováni 12,86 tr. body za čas. I v něm jsme obsadili místo první.
Nedělní maraton jsme mohli jet v relativním poklidu, jelikož náš soupeř ztrácel více jak 40 tr. bodů. Kromě překážky č. 1, která se nepovedla zajet podle představ a ve které přišlo pár drobných zaváhání a chyb, jsme zbytek překážek zvládli vcelku dobře a i v neděli jsme obsadili první místo.
V součtu bodů jsme tak porazili svého soupeře jak se říká "o vagón". Více fotografií ze závodů najdete ve fotogalerii.

 

11888-img.jpg

 

11.6. - 12.6.2016 - Závody spřežení Mimoň - 2. místo

Na druhé závody sezóny 2016 jsme vyrazili do nedaleké Mimoně. Soutěž čtyřspřeží však byla pro malou účast zrušena, a tak jsme se rozhodli, účastnit se soutěže dvojspřeží a při této příležitosti vyzkoušet našeho nového svěřence Clipa.
V sobotu, kdy se jela drezúra a parkur, jsme právě Clipa zapřáhli s více zkušenou Rony. Pro oba svěřence to byla vlastně premiéra. Clip byl na svých prvních závodech spřežení vůbec a Rony poprvé startovala na venkovních závodech v páru. Drezúra se povedla nad naše očekávání a s 52.62 tr. body jsme ztráceli pouze 0,8 bodů na první místo.
Parkur jsme se snažili jet co nejrychleji, ale i přesto přišla penalizace 16,41 bodů za čas a k tomu 6 tr. bodů za shození míčků. To nás po prvním závodním dni zařadilo se ztrátou zhruba 6 bodů na druhé místo.
Do nedělního maratonu jsme však nastupovali s ambicemi poprat se o příčky nejvyšší. K méně zkušené Rony jsme zapřáhli naopak velmi zkušeného Nicka, což se ukázalo jako dobrá volba, jelikož jsme všech 5 maratonových překážek vyhráli a dokázali na tak malém počtu překážet najet 8 bodů. Bohužel jsme ale nestihli do cíle úseku B přijet včas, což nás stálo 3,75 trestného bodu. Nedělní maraton jsme tak nakonec vyhráli o necelých 5 bodů, ale ztráta na celkové prvenství byla větší a tak nás tato chyba stála prvenství v celkové soutěži a my se umístili na místě druhém. Ze závodů jsme i přesto odjížděli velmi spokojeni, jelikož nám Clip i Rony udělali radost.

 

2231adc9-a9d5-4d6b-9fca-0d9cbfd34090.jpg

 

6.5. - 8.5.2016 - Jarní závody spřežení Semice - 2. místo

Na první závody začínající sezóny 2016 jsme se vydali do Semic, kde se konali tradiční XIV. Jarní závody spřežení. Byli to nejenom první závody v nové sezóně, ale také první závody po nedokončeném MČR v Lipinách. Páteční drezúra se vcelku povedla a my obsadili s 62,83 tr.b. pěkné druhé místo, avšak s velkou ztrátou 11 bodů na místo první. 
Do sobotního maratonu jsme nastupovali s ambicemi poprat se o nejlepší umístění, zároveň však s tím, že poslední maraton v sezóně 2015 nedopadl dobře. V maratonu se nám však dařilo dobře, přestože jsme vyhráli pouze jednu překážku ze sedmi, v ostatních překážkách byly ztráty na nejlepší časy minimální a tak jsme v překážkové části dosahovali na vedoucí pozici, to však překazil celkový čas za úsek B. Nestihli jsme bohužel do cíle úseku B přijet včas a byli penalizováni 19,5 tr. body. To nás tak posunulo na druhé místo.
V nedělním parkuru jsme udělali další zbytečnou chybu, kdy jsme se netrefili do branky č. 7 a porazili tak část této překážky. To rozhodčí posoudili jako neposlušnost koně a my byli penalizováni 5 trestnými body. Jinak jsme v celém parkuru neshodili žádný míček a byli penalizováni jenom za čas. Díky této chybě jsme tak i v parkuru obsadili druhé místo a celkově jsme si nemohli odvézt jiné než druhé místo. S výsledkem a průběhem závodů jsme však byli spokojeni a zbytečným chybám se budeme snažit příště vyvarovat.

 

maraton-semice-9259.jpg

 

 

Napsáno o nás....

Odkaz na novinový článek, který vyšel o našem klubu v Nových novinách a v Jičínském deníku http://jicinsky.denik.cz/ostatni_region/jezdecky-klub-z-robous-zaznamenal-jiz-mnoho-uspechu-20160303.html

 

Halová sezóna 2016

Jezdecký festival Lysá nad Labem - 20.3.2016

Zimní halový pohár Jump and Drive Winter Tour 2016 kraloval o předposledním březnovém víkendu v Lysé nad Labem. Do posledního kola halového poháru jsme nastupovali s párem koní Nick a Rony, s cílem bojovat o příčky nejvyšší nejen v nedělním závodě, ale také o celkové umístění v Zimním jezdeckém poháru 2016. Bohužel však i přes vcelku rychlá obě kola, nás chyby na překážce č. 5 v prvním kole a na překážce č. 11 v druhém kole vyřadily z boje o přední příčky a my jsme si tak přivezli smolné 4. místo.

Konečné 4. místo jsme tak obsadili i v celkovém pořadí Zimního halového poháru Jump and Drive Winter Tour 2016.

 

7380-img.jpg

 

Slatiňany - 13.2.2016

Další kolo Zimního vozatajského poháru se konalo v sobotu 13.2. v jezdecké hale ve Slatiňanech. Po nevydařeném startu na prvních halových závodech v Hradišťku jsme do páru zapřáhli zkušeného Nicka a mladou, v páru nezkušenou Rony, pro kterou to byla premiéra v soutěži dvojspřeží. Svoji premiéru však zvládla nad očekávání výborně a ve Slatiňanech jsme si dojeli pro celkové 2. místo v soutěži dvojspřeží a to i s jednou chybou, které jsme se nevyhnuli ve druhém kole. S výsledkem jsme tedy byly velmi spokojeni a se stejnou sestavou vyrazíme 20.3. na finále Zimního poháru spřežení do Lysé nad Labem.

 

img_7454.jpg

 

Hradišťko u Sadské - 30.1.2016

V sobotu 30.1.  jsme vyrazili na první halové závody a to na už druhé kolo Zimního Jezdeckého poháru spřežení do Hradišťka u Sadské. Startovní listina slibovala zajímavou podívanou, jelikož se přihlásilo dohromady okolo 40-ti  spřežení.

Po dlouhém rozhodování se náš klub účastnil pouze soutěže dvojspřeží, a to ve složení Nero a Nick. Celkově se na start v této kategorii postavilo 13 spřežení. Prvním kolem jsme projeli s časem okolo 96 sekund, avšak 3 shozené míčky, které přičítaly 15 vteřin navíc, nás posouvaly ve výsledcích dozadu. Druhé kolo bylo o poznání rychlejší, což se ukázalo nejen u našeho spřežení a tak celkový čas, navíc s další penalizací za jeden míček v druhém kole, nás zařadil na celkové 7. místo. Chyb tak bylo dohromady dost, což nás z předních příček odsunulo dozadu. Do dalšího kola Zimního Jezdeckého poháru spřežení, které se koná již 13.2. ve Slatiňanech tak pozměníme sestavu koní a budeme se snažit bojovat o lepší umístění.

 

.img_4371.jpg

Český pohár spřežení 2015 - kategorie čtyřspřeží - 2. místo 

image-c2a90373316e5dadbc8ce7b88ad9e26ab85c289aedaa0994ac012aacadd29501-v.jpg

Nový člen stáje ...

Začátkem roku 2016 jsme naši stáj zase trochu omladili a přivezli si "staronového" koně jménem Clip po otci Amarillo, z naší Lucky po Biskaj Liberecký. Tak uvidíme, co přinese nadcházející sezóna....

 

afc576b8-1d1a-4ef3-90c6-8438dc7d6f69.jpg

 

PF 2016

img_7740.jpg

 

Hobby závody 2015

Během sychravým podzimních dnů se náš klub účastnil nejdříve Hobby závodů v Mimoni, které se konali zhruba v půlce října. Do Mimoně jsme vzali pouze zkušený pár Nero a Nick a v soutěži dvojspřeží si dojeli pro vítězství. První místo bylo o to cennější, že během prvního kola muselo být spřežení zastaveno, přísedící musel z kočáru dolu a vypřaženého Nicka rychle zapřáhnout zpět ke kočáru, jelikož jak určují pravidla, spřežení musí dojet do cíle zapřažené, I přes větší časovou ztrátu se nám však podařilo zvítězit. 

První listopadový víkend jsme vyrazili na již tradiční 7. ročník VŘSR do nedaleké Přední Lhoty u Poděbrad. Opět jsme vzali do bojů o první příčky osvědčené spřežení Nero a Nick. Tentokrát jsme se však zúčastnili i soutěže jednospřeží, kde startovalo celkem 11 spřežení. Do kočáru jsme zapřáhli Nicka a celkově se umístili na pěkném druhém místě. V soutěži dvojspřeží se nám dařilo o něco lépe a v konkurenci asi 12 spřežení jsme si dojeli pro vítězství v této kategorii. 

a87a1202af.jpg

 

a87a1276af.jpg

 

S blížícím se koncem této sezóny se nashromáždilo mnoho akcí, kterých jsme se s našimi koňmi účastnili.

Již v půlce září jsme byli pozváni na známou výstavu Koně v akci 2015 - s podtitulem Kůň a dítě v Pardubicích.

11223739_1104420392915127_9196886740163782254_n.jpg

Týden po této akci jsme se vydali právě na MČR, které jsme bohužel nedokončili. Uběhl zhruba měsíc od zranění jednoho z koní a průběh léčení se jeví velmi dobře. Nyní už víme, že s postupem času bude vše v pořádku a Romeo bude moci dále závodit.

12049586_1113363585354141_3266257474436884387_n.jpg

První říjnový víkend jsme se také vydali do Pardubic a tenkrát na již tradiční 125. Velkou pardubickou České pojišťovny, kde jsme po celý víkend jezdili s hosty po pardubickém závodišti. 

12141677_1121344007889432_3849812735245090060_n.jpg

12074716_1121344021222764_4523553107344252797_n.jpg

 

A v neposlední řadě naše čtyřspřeží mělo také tu čest, doprovázet žokeje Michala Köhla na jeho poslední cestě. Bylo nám velkou ctí se tohoto smutného okamžiku zúčastnit. 

3389-img.jpg

 

Závodní sezóna 2015:

18. - 20.9.2015 - MČR Bolehošť - Lipiny 2015 - nedokončeno

Mistrovství České republiky v Bolehošti - Lipinách pro nás skončilo předčasně. Po drezuře jsme byli spokojeni se 3. místem a 66 trestnými body, které odpovídali podanému výkonu. Drezúra stále nebyla podle našich představ a musíme na ní do budoucna ještě zapracovat.
Do sobotního maratonu jsme však nastupovali s vírou, že se popereme se silnou konkurenci o co nejlepší výsledek. Bohužel překážka číslo 3. (první lesní písková překážka) se nám stala osudnou, když při výjezdu z překážky z kopce dolu terénní nerovnost vymrštila kočího z kočáru na zem, čímž pro nás celý maraton a zároveň celé závody skončily. Všechny příznivce určitě potěší zpráva, že se nikomu nic vážného nestalo, celá posádka včetně tři koní jsou v naprostém pořádku. Jeden kůň ze čtyřspřeží má však zranění, odpovídající situaci, která nastala po vypadnutí kočího z kozlíku. Všichni věříme, že časem bude všechno v pořádku a kůň se z toho brzy dostane. 

img_1357.jpg

21.-23.8.2015 - 50. ročník Zlaté podkovy v Humpolci - 1. místo

Předposlední srpnový víkend patřil závodům v Humpolci, kde se již tradičně konala Zlatá podkova, která letos slavila již 50. ročník. Závody v Humpolci zařazujeme mezi ty pro nás nejvýznamnější a nejhezčí. Celé závody začaly jako vždy páteční drezúrou, která nepatřila z našeho pohledu mezi ty vydařené, i tak jsme obdrželi první místo s 55,57 trestnými body.
Sobotní maraton jsme jak se říká, chtěli jet hlavně na jistotu a neriskovat a jelikož došlo během sobotního maratonu k poměrně většímu počtu karambolů u ostatních závodníků, zvolená taktika možná byla na místě. Naše jízda tak tentokrát na první místo nestačila a my obsadili v sobotu místo druhé a ztráceli tak po dvou dnech na vedoucí místo 5 tr. bodů.
Do nedělního parkuru jsme tak nastupovali z druhého místa a hlavní bylo udržet nervy a nechybovat, což se nám povedlo, Parkur jsme zajeli čistě a byli penalizovány pouze 3,85 trestnými body za čas. Nedělní parkur jsme tak vyhráli a celkově získali zlato při 50.ročníku Zlaté podkovy

11222192_1093559360667897_7240065151331825467_n.jpg

24.-26.7.2015 - Závody spřežení Pardubice -  Cena hejtmana Pardubického kraje - 1.místo

Pardubické závody spřežení pro nás byly úspěšné. Přestože jsme páteční drezúru vyhráli, s výkonem jsme nebyli spokojeni. V celé úloze bylo dost chyb a na samotný závěr jsme díky zaseknutí opratě u zadního koně nemohli dokončit určený cvik správně a celá drezúra se tak opravdu nepovedla, ale díky tomu víme, co do dalších závodů vylepšit. 
V sobotním maratonu přišel problém hned v první překážce, kdy si zadní valach hodil nohu za přední pobočnici a to znamenalo, že přísedící musel slézt, což je penalizováno 5 trestnými body. Další problém přišel v překážce č. 4, kdy jedna z pobočnic praskla a překážku jsme tak museli dojet v pomalejším tempu. Ostatní překážky se však povedly zajet na výbornou a sobotní maraton jsme tak i s těmito problémy vyhráli zhruba o 4 body.
Nedělní parkur jsme potom zajeli čistě a byli jsme penalizováni pouze za čas. I tak jsme ale vyhráli i parkur a celkově tak nemohli obsadit jiné, než první místo. Závody to tak byly až na páteční drezúru opravdu vydařené a z problému, které nás první dny provázely si bereme ponaučení. smiley

700_5385.jpg

 

8.-12.7.2015 - Mezinárodní závody spřežení Nebanice - 6.místo

Na druhé mezinárodní závody jsme se v této sezóně vydali na závody spřežení do Nebanic. Účastnili jsme se po dlouhé době soutěže dvojspřeží. V drezúře jsme s 66 tr.b. obsadili 5.místo, v sobotním maratonu jsme si polepšili a získali 3.místo, s kterým jsme byli velmi spokojeni. V nedělním parkuru se však ukázalo, že naše koně jsou již zvyklé chodit ve čtyřspřeží a parkur se nám bohužel nepovedl. Celkově jsme tak obsadili až 6. místo. smiley

13.-14.6.2015 - Memoriál Jiřího Škodného v Heřmanově Městci - 1.místo

Další závody letošní sezóny jsou za námi. Ze závodů v Heřmanově Městci jsme si přivezli další vítězství. V drezuře jsme obsadili druhé místo, v sobotním parkuru jsme vyhráli a při nedělním maratonu jsme si dojeli pro celkové vítězství s velkým bodovým náskokem smiley

img_7998.jpg

 

1.-3.5.2015 Jarní závody spřežení Semice - 1.místo

V Semicích se nám opravdu dařilo, vyhráli jsme jak páteční drezúru, tak sobotní maraton i nedělní parkur a celkově tak zvítězili se slušným náskokem před ostatními. Děkujeme všem, kteří nám fandili.

img_7754.jpg

 

16.-19.4.2015 - Mezinárodní závody spřežení Kladruby nad Labem Rudolfův pohár - 8.místo

V Kladrubech jsme obsadili celkově až 8. místo, což nesplnilo naše očekávání. Nepovedla se nám hlavně páteční drezúra a bodová ztráta byla po prvním dni výrazná, sobotní maraton mohl být také o něco lepší a nedělní parkur zase o něco rychlejší. 

700_5894.jpg